Jack
Jack přišel do Lamacentra z Farmy na Suché spolu s kozičkami Bětkou a Koko v květnu 2015. Jsou to zakrslé holandské kozy. Jack pochází ze čtyřčat, takže ho odmala přikrmovali i lidští ošetřovatelé. Od samého začátku byl proto nejkontaknější. Z malého kůzlete už je pořádný kozel. Pořád umí být miloučký, ale taky pěkný gauner. S trochou nadsázky jde za granulí přes mrtvoly, takže je potřeba umět ho vykázat do patřičných mezí.

 

 

Bětka
Bětuška je nejvíc hnědá koza z našeho stádečka. Je to samostatná neohrožená koza, malá tělem, ale velká duchem. Ví co chce a umí si za tím jít. Jakmile jde o granulky, je u vás do vteřiny a byla by schopná vyšplhat se vám za nimi až na hlavu. Taky na procházku vyráží ochotně. Nejraději ovšem samostatně po skále kolmo vzhůru.

 

 

Koko
Koko poznáte podle bílé skvrny mezi rohy. Je to milé stvoření se švejkovsky naivním úsměvem. Trošku otloukánek kozí party, jak už to v kozím společenství bývá, ale Koko to bere sportovně. Její oblíbená hra je Pán hradu, kdy poskakuje po domečku a odráží dobyvatele, kteří se ji snaží shodit. Tahle hra velmi baví všechny kozy.

 

 

Prďola
Kozlík Prďola má ze všech našich zvířat nejlegračnější jméno. A vy si z toho vemte poučení – pozor na přezdívky zamlada, můžou vám zůstat. :-) Původně malý prďola už je dnes Pan kozel a svému stádečku vládne rohem pevným, ale spravedlivým. Prďolu si nemůžete splést, protože na rozdíl od Jacka má mohutnou samčí hřívu, a především správný kozlí fous pod bradou.

 

Kozel Prďola přišel k nám do Lamacentra jako poslední (v roce 2017) a jméno napovídá, že jako mrňous, nicméně je to právě on, kdo se nedal a stal se vůdcem celé skupiny. Hrdě čelil kozím ústrkům, až vyrostl v pořádného kozla a stal se právoplatným pánem. Však je to také on, kdo plodí s našimi kozičkami roztomilá kůzlátka. Zpočátku byl nedůvěřivý, ale už se u nás správně vymazlil. Ve výběhu ho poznáte, protože jako jediný má pořádnou kozí bradu.