Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba pro veřejnost:

 

PRÁZDNINOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA

 

Sobota + neděle: otevřeno pro veřejnost 10–18 hodin

Středa + čtvrtek: otevřeno pro veřejnost 14–18 hodin

 

 

Mimo dobu otevřena pro veřejnost je možné objednat soukromý program.

 

 

  

  • Před cestou k nám si prosím vždy zkontrolujte informace na našem webu – s otevírací dobou můžeme reagovat na vývoj počasí apod.
  • Zde si přečtěte, jak se k nám dostanete.
  • Doporučení: Mezi 14. a 16. hodinou k nám přichází nejvíce návštěvníků. Doporučujeme, pokud trochu můžete, přijďte dříve. Při vysoké návštěvnosti už můžou být zvířata unavená, což je třeba respektovat a tolik si je neužijete.
  • Lamacentrum si vyhrazuje právo omezit dobu pobytu návštěvníků v placené zóně areálu a ve výbězích zvířat.
  • V otevíracích hodinách se k nám chodí bez ohlášení. Nicméně pokud se k nám chystáte jako větší výprava, např. tábor, klub turistů apod., budeme moc rádi, pokud nám dáte předem vědět. Děkujeme.

 

Kromě otevřena pro veřejnost nabízíme možnost objednat se na soukromý program z naší nabídky!

 

Ceník vstupného pro veřejnost:

 

Všichni od 12 let: 60 Kč

Od 3 do 11 let (včetně): 30 Kč

Od 0 do 2 let (včetně): 0 Kč

Krmení: 30 Kč

Z technických důvodů u nás bohužel  nelze platit platební kartou.

  

A co vás u nás čeká? Krásné prostředí vápencového lomu, geologická bosá stezka, interaktivní model vodního toku, budkostrom a fotostromy... ale především stádo lam alpak, ovečky, zakrslé kozy a nezakrslí králíci. 

Ostatní zvířátka si můžete obejít samostatně, k lamám do výběhu vás vezmou naši průvodci. Alpaky jsou velmi hodná zvířata zvyklá na lidi. Naši lektoři (průvodci) Vám poví řadu zajímavostí o jejich původu, chovu, rozmnožování i pikantnosti o jednotlivých zvířatech. Dozvíte se však od nich i to, proč vlastně Lamacentrum vzniklo, proč právě na Hádech a čím jsou Hády jedinečné.

 

  

 

Pandemie koronaviru a zavedená potřebná opatření znamenala pro Lamacentrum absolutní výpadek příjmů a reálně tak hrozí konec Lamacentra.

Lamacentrum provozuje nezisková organizace, nemáme možnost utvořit si finanční rezervu. Na svůj provoz si musí Lamacentrum každoročně vydělat a přes sezónu si musíme vydělat i na přečkání zimy s minimem příjmů. Pro Lamacentrum je jarní rozsáhlý výpadek příjmů od návštěvníků a z výukových programů zcela reálné existenční ohrožení.

Pokud máte Lamacentrum rádi a chtěli byste nám pomoci ho zachránit, podívejte se prosím sem. Děkujeme!

Mezitím se intenzivně snažíme šířit dobrou náladu k lidem domů skrze obrázky a videa z Lamacentra. Najdete je zde na webu, na našem Instagramu, ale především na Facebooku. :-)