Podpořte nás

Lamacentrum provozuje malá nezisková organizace. Vzniklo jako místo setkání člověka, zvířat a přírody. Věřte, že udržet Lamacentrum a současně zajišťovat kvalitní péči o nesmírně cennou přírodu v okolí je taková makačka, že se kolikrát sami divíme, jak jsme to letos zase ukočírovali. Děláme to, protože to má smysl. Jestli jsme vám sympatičtí, můžete nám pomoct.

 

Jak nám můžete pomoct? Máme pro vás několik možností:

               

                   

  

 

FINANČNÍ DAR

Chcete nás nezištně podpořit podle vašich finančních možností? Za jakoukoliv částku vám budeme vděční! Za finanční příspěvek můžeme pořídit právě to, co zrovna nejvíc potřebujeme. Pro naši činnost, rozvoj a vlastně samotné přežití. Ať už hodíte pár mincí do kasičky nebo se rozhodnete stát se naším pravidelným sponzorem, moc děkujeme!

Jak na to?

Pošlete nám jakoukoliv částku na náš účet 2901869562 / 2010, do poznámky uveďte "DAR". 

Velmi rádi vám vystavíme potvrzení o daru, stačí napsat zprávu na náš mail info@lamacentrum.cz. (Dar o výši 1000 Kč a více si můžete odečíst ze základu pro výpočet daní.)

 

ADOPCE

Máte oblíbeného lamího sympaťáka? Nebo snad některou z oveček, koz či králíků? Můžete ho podpořit a stát se jeho adoptivní rodinou.

Jak na to? Vyberte zvíře → napište nám na info@lamacentrum.cz → vyčkejte na odpověď → pošlete peníze. Takhle jednoduché to je.

Že už příbuzné má? Nevadí! Jsou to přece stádová zvířata. Rádi přijmou další členy :)

Cena: libovolné částky od 500 Kč. Od vyšších částek (1000 Kč a víc) se můžete těšit na milé pozornosti, například roční vstup zdarma (platí pro jednu osobu). 

Adopce platí půl roku (při částce 500 Kč) nebo rok (při částkách od 1000 Kč), platba je jednorázová.

Další informace zde.

 

ZÁŽITKOVÉ PROGRAMY

Máte rádi zvířata a přírodu? Hledáte nevšední a jedinečné zážitky? Chcete si odpočinout od každodenního stresu, civilizace, starostí? Vyzkoušejte naše zážitkové programy! 

Při programech vám věnujeme individuální péči a čas strávený v Lamacentru tak přizpůsobíme vašim přáním i věku. 

Rádi vám na zážitkový program vystavíme i dárkový poukaz.

Jak na to? Objednejte si mailem → vyčkejte na odpověď → zaplaťte → užívejte.

Cena:  od 700 Kč

Platnost: 1 rok od zakoupení

Využití: mimo pravidelnou otevírací dobu pro veřejnost

Další informace zde

    

ZAPOJTE SE JAKO DOBROVOLNÍK 

Nemáte si kde protáhnout kostru? Celé dny sedíte v práci za počítačem a potřebujete si pročistit hlavu? Na Hádech máme kromě Lamacentra na starosti celkem přes 50 ha pozemků! Valná část ploch, o které se staráme, jsou stepní chráněná území. Jak nastane sezóna a začne se síct, dá se říct, že máme v hlavách už jen seno. Na celých jižních svazích Hádů se kosí a hrabe, kosí a hrabe, kosí a hrabe... až nám z toho hrabe. Už se vám v hlavě rýsuje, co letos budete dělat jako firemní dobrovolníci? To je dobře. :) Práce je to smysluplná, na čerstvém vzduchu, s pěknými výhledy a ještě se třeba opálíte. Pro drsnou partu je tu pak odstraňování přehuštěných křovin. To cenné, co na Hádech je, jsou sucho- a teplomilné druhy, které zarůstání křovinami vytlačuje. Proto musíme držet keře na uzdě a udržovat nebo vytvářet otevřené plochy. Zarůstání křovím pomalu začíná být náš největší problém, který se dá řešit jen s větším množstvím pomocných rukou. Každou chvíli taky někde něco opravujeme nebo budujeme. Zkrátka pokud ve vaší firmě frčí firemní dobrovolnictví, ozvěte se nám, práci vymyslíme. A ozvěte se nám klidně i jako jednotlivci. Každopádně můžeme slíbit, že ať už budete pracovat na čemkoliv, naše zvířátka určitě taky navštívíme.

 

VĚNUJTE MATERIÁL NEBO SLUŽBU

Každou chvíli potřebujeme například dřevo (prkna, kůly...) na ohrady, přístřešky zvířat nebo třeba infopanely, zábradlí, lavičky atd., spojovací materiál, ruční a el. nářadí, ochranné pomůcky, nátěr proti okusu, barely na krmivo a vodu, big bagy, kolečka atd. atd. Zkrátka pokud nám můžete dát něco, co by se mohlo hodit při práci se zvířaty, při výukových programech pro děti nebo při údržbě území, ozvěte se a uvidíme. Nebo máte firmu a poskytujete služby, které by nás mohly zajímat? Zkuste to, zamyslíme se.

 

KRMIVO 

Krmení je zvláštní kategorie. Pokud chcete přinést zvířátkům mrkev nebo jablka, můžete to v našich otevíracích hodinách předat službě na pokladně. Ošetřovatelka pak vše prohlédne, naporcuje a vhodně rozdělí mezi zvířata. Pokud byste nám chtěli mrkve nebo jablek dovézt větší množství, ozvěte se nám předem a domluvíme se. Předem děkujeme.

Nenoste nám prosím pečivo. Pro lamy je přímo nebezpečné a ani ostatní zvířata jím nekrmíme. Děkujeme.

Nikdy dost není kvalitního (!) sena. Pokud snad nevíte kam s ním, ozvěte se. Spotřebujeme více než 10 tun sena ročně a většinu musíme nakupovat.

 

 

 

 

 

PERMANENTKA

Chcete nás podpořit, ale nemáte peníze nazbyt?   

Pořiďte si permanentku na vstupné. Koupíte teď, svými penězi nám pomůžete a zároveň je beze zbytku využijete až budete chtít. 

Jak na to? Objednejte si mailem → vyčkejte na odpověď → zaplaťte → užívejte. 

Cena: 300 Kč nebo 600 Kč

Platnost: 1 rok od zakoupení

Využití: v době otevírací doby pro veřejnost

Další informace zde

 

 

Další informace zde.

Finanční dar

 

Marná sláva, budeme upřímní, nejvíce nám pomůže finanční příspěvek. Za ten můžeme pořídit právě to, co zrovna nejvíc potřebujeme. Pro naši činnost, rozvoj a vlastně holé přežití. Pomáhá nám jakkoliv velký příspěvek. Ať už hodíte pár mincí do kasičky nebo se rozhodnete stát se naším pravidelným sponzorem, budeme vám vděční. (Pomyslete taky, že dar o výši 1000 Kč a více si můžete odečíst ze základu pro výpočet daní.)

Doba koronavirová nám může snadno zlomit vaz. Na svůj provoz si musí Lamacentrum každoročně vydělat, což nám teď není umožněno. Každá částka může rozhodnout o dalším bytí a nebytí Lamacentra!

Číslo našeho účtu: 2901869562 / 2010

Do komentáře platby napiště prosím slovo "DAR".

Rádi vám ihned vystavíme potvrzení o daru, stačí napsat na mail

Za Vaši podporu moc děkujeme!

Permanentka

 

Permanentku na vstupné do Lamacentra si u nás můžete zakoupit ve dvou variantách: za 300 Kč a za 600 Kč. Obě platí celý rok, oběma můžete uhradit vstupné při návštěvě Lamacentra v době otevírací doby pro veřejnost. Nám teď vaše peníze pomohou překlenout dobu, kdy nemůžeme mít otevřeno a zůstali jsme tedy bez jakýchkoli příjmů. A vy přitom o svoje peníze nepřijdete, máte předplacené vstupy až do výše zakoupeného kreditu. 

Jen připomínáme, že cena vstupného pro dospělé je 60 Kč, pro děti 30 Kč.