Zážitkové programy

Od pondělí 12. 4. 2021 obnovujeme provoz!!!

 

Máte rádi zvířata a přírodu? Hledáte nevšední a jedinečné zážitky? Chcete si odpočinout od každodenního stresu, civilizace, starostí? Vyzkoušejte naše zážitkové programy!

Soukromý program nabízí úplně jiný rozměr zážitku. V celém areálu jste jen vy, naše zvířata a jeden lektor. Všechno si tak můžete v klidu a naprostém soukromí vychutnat a užít bez rušivých elementů. Zvířata věnují svoji pozornost pouze vám, s nikým se nedělíte.

Při programech vám věnujeme individuální péči a čas strávený v Lamacentru tak plně přizpůsobíme vašim přáním.

Rádi vám na zážitkový program vystavíme i dárkový poukaz, pokud si budete přát věnovat ho jako dárek.

 

Programy je možné realizovat mimo pravidelnou víkendovou dobu otevřena pro veřejnost.Aktuálně je kvůli epidemiologickým opatřením pravidelná víkendová doba otevřena pro veřejnost zrušena, a tak můžete objednávat kdykoliv od pondělí do neděle.

Začátek programu je vždy mezi 9. a 18. hodinou, v zimě kvůli světlu mezi 9. a 14. hodinou.

Programy se objednávají e-mailem na pshady@email.cz nebo si rovnou rezervujte termín:


REZERVACE PROGRAMŮ ZDE 

 

Jak na to? Rezervujte si termín → vyčkejte na mail s platebními údaji → zaplaťte program. 

Proveďte platbu a potvrzení nám zašlete do 12 hodin od obdržení pokynů k platbě, jinak se termín ruší.

Akceptujeme pouze potvrzení platby vydané bankou (je stáhnutelné obvykle jako PDF soubor
z Vašeho účtu). 
Vaše rezervace je závazná, zašlete-li nám toto potvrzení o provedení platby.


RELAX SE ZVÍŘATY

Soukromá prohlídka Lamacentra. Přijďte si dosyta užít naše zvířátka! Čeká vás hodina relaxu v přírodě. Jen vy a naše zvířata.

Délka programu: 60 minut

Cena: 700,- Kč pro max. 5 osob, 900,- Kč pro max. 9 osob. Uvedená cena platí pro celou skupinu.

Termín konání: Individuální domluva. Lze pouze mimo otevírací dobu pro veřejnost.

Podrobné informace: Celou hodinu budete mít jen pro sebe naše zvířátka a božský klid unikátního prostředí Lamacentra. Program vhodný jak pro nováčky, tak pro ty z vás, kteří se k nám rádi vracíte. V ceně už je dostatek krmiva pro zvířata. Naše lektorka vás provede celým Lamacentrem, seznámí vás se všemi zvířaty, poradí, které se nechá za granulku ochotně pohladit i které potřebuje víc trpělivosti. Sami se rozhodnete, jaké novinky ze života Lamacentra vás zajímají, o kom/čem se chcete dozvědět víc a se kterými zvířaty chcete strávit nejvíc času.

Jak program objednat: Napište nám mail na adresu pshady@email.cz nebo si rovnou rezervujte termín: REZERVACE PROGRAMŮ ZDE


VČELÍ KRÁLOVSTVÍ

Nahlédněte do včelího království! Náš včelař vám ukáže, jak to chodí v opravdovém úlu.

Délka programu: 60 minut

Cena: 700,- Kč pro max. 5 osob, 900,- Kč pro max. 9 osob. Uvedená cena platí pro celou skupinu.

Termín konání: Individuální domluva. Duben až září, teploty nad 15 °C. Lze pouze mimo otevírací dobu pro veřejnost.

Podrobné informace: Při tomto programu se budeme soustředit na nejmenší zvířata, která v Lamacentru chováme – včely. S naším včelařem prozkoumáte včelí úl (samozřejmě s náležitým ochranným vybavením), což je skutečně jedinečná příležitost, jak se podívat ke včelám takto blízko. Pokud nemáte zrovna dědečka včelaře, tohle se vám jen tak zažít nepovede! Dozvíte se, co se v úlu aktuálně děje a zkusíte společně najít líhnoucí se včely i včelí matku. Ochutnáte i med od našich včel a porovnáte jeho chuť s medy z celého světa.

Jak program objednat: Napište nám mail na adresu pshady@email.cz nebo si rovnou rezervujte termín: REZERVACE PROGRAMŮ ZDE


LAMÍ BAČA

Intenzivní zážitkový program pro skutečné milovníky lam. Lamy budete pást, krmit, vezmete je na procházku a možná vás naučí i plivat. :)

Délka programu: 3 hodiny

Cena: 2000 Kč pro 1–2 osoby, 3000 Kč pro 3–5 osob 

Termín konání: Individuální domluva. Lze pouze mimo otevírací dobu pro veřejnost. V případě nepřízně počasí (déšť či vedra!) si vyhrazujeme právo program zrušit a domluvíme se na náhradním termínu. (Náš tip: Ideální počasí pro tento program je polojasno a 10–25 °C. V létě volte raději ranní začátek programu, případně začínáme zkoušet i naopak večerní časy. Původně jsme program Lamí bača nabízeli s koncem nejpozději v 16 hodin, protože mezi 16. a 17. hodinou bývají lamy málo aktivní, odpočívají a přežvykují. Přes letní vedra jsme ale uvolnili i pozdější termíny na podvečerní konání programu, kdy už jsou zase svolnější s námi komunikovat.) V jeden den můžeme realizovat pouze jeden program Lamí bača.

Podrobné informaceNáš nejdelší a nejintenzivnější program pro náročné je určen těm, kteří mají zájem především o lamy. Během programu se osobně seznámíte a jistě i spřátelíte s jednotlivými lamami, podíváte se i do zázemí naší farmy, stájí a provozních prostor. V případě zájmu je možné zařadit kontakt také s dalšími chovanými zvířaty – přátelské ovečky, mini kozy, králíci. Celým programem vás bude provázet zkušená chovatelka, od které se dozvíte o lamách první poslední. Od praktických otázek chovu, přes přiblížení původu a využití lam (v případě zájmu možnost ukázky zpracování vlny) až po klípky a detailní informace ze života jednotlivých zvířat.

Lamy nakrmíte, případně doplníte seno či vodu. S vybranými lamami si vyrazíme na procházku. Poznáte, že lamy jsou osobnosti, a pokud se s nimi chcete domluvit, je potřeba to vždy respektovat a přizpůsobit vycházku jejich momentálnímu rozpoložení.

Ve vymezený čas bude vaším úkolem také dohlížet na lamy na našich pastvinách, tzv. pást lamy. Tento náročný úkol znamená sedět na lavičce nebo v trávě, uzobávat jahody či ostružiny a sledovat, jak se zvířata chovají. Případně odrazíte útok vzteklého psa, opilce nebo pumy. Vše podle aktuální situace. :) Během nerušeného sledování jistě budete svědky her mláďat, osobních půtek dospělých zvířat či výchovných lekcí lamí královny. Sledování pasoucího se lamího stáda (případně smíšeného stáda lam a ovcí) je každopádně balzám na nervy.

Na rozloučenou od nás dostanete unikátní placku prokazující absolvování kurzu lamího bačování. :)

Jak program objednat: Napište nám mail na adresu pshady@email.cz nebo si rovnou rezervujte termín: REZERVACE PROGRAMŮ ZDE