Zážitkové programy

Máte rádi zvířata a přírodu? Hledáte nevšední a jedinečné zážitky? Chcete si odpočinout od každodenního stresu, civilizace, starostí? Vyzkoušejte naše zážitkové programy!

Soukromý program nabízí úplně jiný rozměr zážitku. V celém areálu jste jen vy, naše zvířata a jeden lektor. Všechno si tak můžete v klidu a naprostém soukromí vychutnat a užít bez rušivých elementů. Zvířata věnují svoji pozornost pouze vám, s nikým se nedělíte.

Při programech vám věnujeme individuální péči a čas strávený v Lamacentru tak plně přizpůsobíme vašim přáním.

Rádi vám na zážitkový program vystavíme i dárkový poukaz, pokud si budete přát věnovat ho jako dárek.

Programy je možné realizovat jen mimo pravidelnou víkendovou dobu otevřena pro veřejnost.

Programy se objednávají e-mailem na info@lamacentrum.cz nebo přes rezervační systém.


Jak na to?

Přečtěte si propozice programů → rezervujte si termín → vyčkejte na potvrzující mail s platebními údaji → zaplaťte program  → přijďte a užívejte. 

Platbu prosím proveďte do 24 hodin od obdržení pokynů k platbě, jinak se rezervace termínu ruší.

Zrušení závazně objednaného programu bez storno poplatků je možné nejpozději 24 hodin předem.

ZDE si přečtěte Obecné informace a podmínky soukromých programů.

 


 

RELAX SE ZVÍŘATY

Soukromá prohlídka Lamacentra. Přijďte si dosyta užít naše zvířátka! Čeká vás hodina relaxu v přírodě. Jen vy a naše zvířata.

Délka programu: 60 minut

Cena: 900,- Kč pro max. 5 osob, 1200,- Kč pro max. 9 osob. Uvedená cena platí pro celou skupinu. Větší skupiny individuální domluva. Děti do 3 let zdarma (max. 5 neplatících dětí ve skupině).

Termín konání: Individuální domluva. Lze pouze mimo otevírací dobu pro veřejnost.

Podrobné informace: Celou hodinu budete mít Lamacentrum jen pro sebe. Popásající se přátelská zvířátka a božský klid unikátního prostředí. Program vhodný jak pro nováčky, tak pro ty z vás, kteří se k nám rádi vracíte. Lamy, ovce a kozy jsou během tohoto programu obvykle volně vypuštěné z ohrad, takže si je můžete užít "ve volnosti". V ceně programu už je dostatek krmiva pro všechny. Naše lektorka vás provede celým Lamacentrem a seznámí vás se všemi zvířaty. Sami se rozhodnete, jaké novinky ze života Lamacentra vás zajímají, o kom/čem se chcete dozvědět víc a se kterými zvířaty chcete strávit nejvíc času.

Jak program objednat: Napište nám mail na adresu info@lamacentrum.cz nebo si rovnou rezervujte termín: REZERVACE PROGRAMŮ ZDE


VČELÍ KRÁLOVSTVÍ

Nahlédněte do včelího království! Náš včelař vám ukáže, jak to chodí v opravdovém úlu.

Délka programu: 60 minut

Cena: 900,- Kč pro max. 5 osob, 1200,- Kč pro max. 9 osob. Uvedená cena platí pro celou skupinu.

Termín konání: Individuální domluva. Duben až září, teploty nad 15 °C. Lze pouze mimo otevírací dobu pro veřejnost.

Podrobné informace: Při tomto programu se budeme soustředit na nejmenší zvířata, která v Lamacentru chováme – včely. S naším včelařem prozkoumáte včelí úl (samozřejmě s náležitým ochranným vybavením), což je skutečně jedinečná příležitost, jak se podívat ke včelám takto blízko. Pokud nemáte zrovna dědečka včelaře, tohle se vám jen tak zažít nepovede! Dozvíte se, co se v úlu aktuálně děje a zkusíte společně najít líhnoucí se včely i včelí matku. Ochutnáte i med od našich včel a porovnáte jeho chuť s medy z celého světa.

Program je nevhodný pro alergiky. I přes ochranné pomůcky a vhodné chování může dojít k bodnutí včelou.

Jak program objednat: Napište nám mail na adresu info@lamacentrum.cz nebo si rovnou rezervujte termín: REZERVACE PROGRAMŮ ZDE


LAMÍ BAČA

Intenzivní zážitkový program pro skutečné milovníky lam. Lamy budete pást, krmit, vezmete je na procházku a možná vás naučí i plivat. :-)

Délka programu: 2,5 hodiny

Cena: 2500 Kč pro 1–2 osoby, 3500 Kč pro 3–5 osob. Tento program není vhodný pro děti.

Termín konání: Individuální domluva. Lze pouze mimo otevírací dobu pro veřejnost.

V jeden den můžeme realizovat pouze jeden program Lamí bača.

V případě nepřízně počasí (déšť či vedra!) si vyhrazujeme právo program zrušit a domluvíme se na náhradním termínu.
Mimo léto (září–květen): Začátek programu nejpozději ve 13 hod.
V létě (červen–srpen): Začátek programu nejpozději od 10 hod. nebo pak nejdříve od 16 hod.
Náš tip: Ideální počasí pro tento program je polojasno a 10–25 °C.

Podrobné informaceNáš nejdelší a nejintenzivnější program pro náročné je určen těm, kteří mají zájem především o lamy. Během programu se osobně seznámíte a jistě i spřátelíte s jednotlivými lamami, podíváte se i do zázemí naší farmy, stájí a provozních prostor. V případě zájmu je možné zařadit kontakt také s dalšími chovanými zvířaty – přátelské ovečky, mini kozy, králíci. Celým programem vás bude provázet zkušená chovatelka, od které se dozvíte o lamách první poslední. Od praktických otázek chovu, přes přiblížení původu a využití lam (v případě zájmu možnost ukázky zpracování vlny) až po klípky a detailní informace ze života jednotlivých zvířat.

Lamy nakrmíte, případně doplníte seno či vodu. S vybranými lamami si vyrazíme na procházku. Poznáte, že lamy jsou osobnosti, a pokud se s nimi chcete domluvit, je potřeba to vždy respektovat a přizpůsobit vycházku jejich momentálnímu rozpoložení.

Ve vymezený čas bude vaším úkolem také dohlížet na lamy na našich pastvinách, tzv. pást lamy. Tento náročný úkol znamená sedět na lavičce nebo v trávě a sledovat, jak se zvířata chovají. Případně odrazíte útok vzteklého psa, opilce nebo pumy. Vše podle aktuální situace. :-) Během nerušeného sledování jistě budete svědky her mláďat, osobních půtek dospělých zvířat či výchovných lekcí lamí královny. Sledování pasoucího se lamího stáda (případně smíšeného stáda lam, ovcí a koz) je každopádně balzám na nervy.

Na rozloučenou od nás dostanete unikátní placku prokazující absolvování kurzu lamího bačování. :-)

Jak program objednat: Napište nám mail na adresu info@lamacentrum.cz.

 

 


 

 

EVVO v Lamacentru Hády podporuje Statutární město Brno