Chcete dětem ukázat, co všechno obnáší starost o živé zvířátko? Máte rádi zvířata a přírodu? Hledáte nevšední a jedinečné zážitky? Chcete si odpočinout od každodenního stresu, civilizace, starostí? Vyzkoušejte náš zážitkový program "Lamí bača"! Pokud chcete dát originální dárek, rádi vám na zážitkový program vystavíme dárkový poukaz.

 

 

 

Komu je program určen?

 

Pro všechny milovníky zvířat od 10 let. Pro účastníky do 18 let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce.

 

Co program obnáší?

 

Zážitkový program trvá 3 hodiny, čas začátku je podle individuální domluvy. Během programu se osobně seznámíte a jistě i spřátelíte s jednotlivými lamami, podíváte se i do zázemí naší farmy, stájí a provozních prostor. V případě zájmu je možné zařadit kontakt také s dalšími chovanými zvířaty – přátelské ovečky, mini kozy, králíci. Celým programem vás bude provázet zkušený chovatel, od kterého se dozvíte o lamách první poslední. Od praktických otázek chovu, přes přiblížení původu a využití lam (v případě zájmu možnost ukázky zpracování vlny) až po klípky a detailní informace ze života jednotlivých zvířat.

 

Lamy společně nakrmíme, případně i doplníme seno či vodu. S vybranými lamami si vyrazíme na procházku. Poznáte, že lamy jsou osobnosti, a pokud se s nimi chcete domluvit, je potřeba to vždy respekovat a přizpůsobit vycházku možnostem a náladě každého jednotlivce.

Ve vymezený čas bude vaším úkolem také dohlížet na lamy na našich pastvinách, tzv. pást lamy. Tento náročný úkol znamená sedět na lavičce nebo v trávě, uzobávat jahody či ostružiny a sledovat, jak se zvířata chovají. Případně odrazíte útok vzteklého psa, opilce nebo pumy. Vše podle aktuální situace. :) Během nerušeného sledování jistě budete svědky her mláďat, osobních půtek dospělých zvířat či výchovných lekcí lamí mámy. Sledování pasoucího se lamího stáda (případně smíšeného stáda lam a ovcí) je každopádně balzám na nervy.

 

Na rozloučenou od nás dostanete certifikát o absolvování programu.

 

Kolik program stojí?

 

2000,- Kč pro 1–2 osoby

3000,- Kč pro 3–5 osob

 

Jak program objednat?

 

Napište nám e-mail, kde uvedete jména účastníků a návrh termínů, které by se vám hodily pro realizaci. Program je možné realizovat pouze v době mimo naši otevírací dobu pro veřejnost, tedy převážnou část roku NELZE REALIZOVAT O VÍKENDU. Na e-mail vám během pár dní odpovíme a zašleme podklady pro provedení platby. Po připsání částky na účet se závazně domluvíme na termínu a budeme se na vás těšit. V případě zájmu vám rádi vystavíme dárkový certifikát, který vám můžeme zaslat předem e-mailem.