Marcela
Marcelka se dostala do Lamacentra na jaře 2013. Je to ovce plemene Suffolk. Přišla se svými dvěma jehňátky, Lili a Rózou, a po jejich odchování se měla zase vrátit. Nicméně dobrosrdečná Marcelka si všechny získala svou přátelskou a vlídnou povahou, takže už u nás zůstala. Z ovčí babičky (narodila se 1. 2. 2006) přímo sálá životní moudrost, pohoda a klid a jen tak něco ji nevyvede z míry. Vlastně prakticky nic ji nevyvede z míry. Pokud chcete nalézt v dnešní uspěchané době životní rovnováhu, pobuďte chvíli s Marcelkou – ona ví!

 

 

Lili
Ovečka Lili se se svou sestřičkou Rózou narodila 16. 3. 2013 a je celá po mamince. Dobračka až do morku kostí. Nechá se hladit, drbat... vlastně na ní můžete dříví štípat. Od její sestry Rózy ji poznáte podle tmavšího ocasu a celé černé hlavy bez chocholky vlny na čele. Víte co by si Lili přála? Být lamou. V dlouhonohých okatých krasavicích se zhlédla, a kdykoliv jsou všichni puštění, nenápadně se oddělí od ovcí a připojí se k lamám. Taky večer odmítá opustit lamí výběh, když ostatní ovce už jsou dávno ve svém.

 

 

Róza
Róza je zlobivější z ovčích dvojčat. Oproti Lili má bílý ocas, trochu narezavělou srst na hřbetě a na hlavě výraznou šošolku bílé vlny. Pokud nějakou ovci uvidíte šplhat po kamení pod skálou nebo drát se na zavřenou pastvinu, určitě to bude Róza. A chytit Rózu například kvůli stříhání nebo prohlídce, to je ovčí ródeo. Tahle šibalská ovečka má zkrátka svou hlavu a nenechá si od lidí jen tak diktovat. Leda byste měli krmení, to se nenechá prosit.

 

 

Berta
Hnědá „Berta Zwartbles von Mohelno“ doplnila naše stádečko na podzim 2013. Berta je reprezentativní představitelkou plemene Zwartbles. Je to ovce s rodokmenem, kterou nám daroval chovatel pan Hošek z Mohelna. Marcela s Lili a Rózou rozhodně netrpí xenofobií, takže cizinka byla bez váhání přijata do party. Vyklubal se z ní pěkný mazel a poděs. Ze všech oveček je nejčinorodější, nejčastěji ostatní pokouší k ducání a všechno zkoumá. Nebýt zkušené Marcelky, stádo by nejspíš vedla ona.

 

 

Robinson
Robinson je v ovčím výběhu jediný beránek. Snadno ho tak poznáte podle rohů. Taky má zvláštní vlnu z pramínků a je ze všech nejmenší. Víte, co je na tomhle beránkovi zvláštního, proč dostal jméno Robinson? Lamacentrum si za svůj domov vybral dočista sám! Několik týdnů se na vlastní pěst potloukal po Hádech a okolí, nikdo ho nehledal. Na konci léta 2016 ho toulavé nohy zanesly zaječí pěšinou do Lamacentra. Jakmile po dlouhé samotě uviděl čtyři ovčí kamarádky, zamiloval se a rozhodl se je už nikdy neopustit. I když by mohl, ohradu hravě přeskočí a Berta mu na začátku dávala pěkné kapky. Ale ne, vydržel a už nikdy sám!