Vyzkoušejte geologickou bosou stezku

Přijďte na výlet do hádecké přírody

Nádherná scenérie bývalého lomu


[+] DALŠÍ ODKAZY

Aktuality

Hledáme nové lektory

18.02.2019

Hledáte smysluplnou brigádu? Líbí se Vám naše nevšední přírodní prostředí? Chcete se stát součástí našeho týmu? Máte jedinečnou příležitost. Právě hledáme posily do našeho lektorského týmu. No řekněte, kde jinde najdete tak úžasné kolegy, jako je třeba náš mírumilovný lamák Čert nebo společenský Orion, nebo kde jinde si můžete pohladit čerstvě narozená mláďata? I tým našich "dvounohých" lektorů je skvělá přátelská partička mladých a nadšených lidí. V takovém prostředí je práce radostí.

Staňte se jedním z nás! Zašlete nám svůj životopis na mail pshady@email.cz, vybrané uchazeče pozveme na ústní pohovor. Sezóna začíná co nevidět, tak neváhejte ;)  Podmínky spolupráce najdete zde.

Zimní pohádka

01.02.2019

Lamacentrum pod sněhem, to se moc často nevidí. A protože do víkendu, kdy ho takto můžou spatřit i naši návštěvníci, už nejspíš moc sněhu nebude, rozhodli jsme se s vámi sdílet tuto krásu alespoň prostřednictvím fotografií. No řekněte, není tohle zimní pohádka?

Další fotky najdete na našem facebooku zde: Fotoalbum Zimní pohádka

 

Mrazivá výzdoba

24.01.2019

Mráz je pro vše živé zkouškou odolnosti. Dokáže ale vykouzlit i neobyčejnou krásu. Nádhernou výzdobu, kterou se můžeme potěšit jenom v zimě. Nyní se těmito rampouchovými závěsy můžete pokochat i u nás v Lamacentru. Ale jen do první oblevy!

 

Zapojte se do sčítání ptáků na krmítku

04.01.2019

Vážení a milí, spousta z vás má jistě doma nebo někde ve svém okolí ptačí krmítko. Teď v lednu je skutečně vhodné ptáčkům zpěváčkům trochu pomoci a dopřát jim dostupný zdroj potravy. Pozorovat pestré krasavce v zimním pošmournu je velká radost. Tento víkend ovšem zbystřete! Uvařte si čaj, nachystejte blok a tužku a vyhraďte si hodinku, kdy místo na televizi budete koukat na krmítko. Česká společnost ornitologická totiž vyhlásila velké krmítkové sčítání, ve kterém se obrací právě na veřenost, aby se podělila o informace o návštěvnosti ptačích krmítek po celé republice. Je to úplně jednoduché. Prostě kdykoliv v průběhu 4.–6. ledna 2019 po dobu jedné hodiny zapisujte počty ptáků jednotlivých druhů u vašeho krmítka. Od každého druhu je důležitý nejvyšší počet jedinců spatřených najednou. Podrobnosti ke sčítání včetně rad, tipů a adresy, kam poslat výsledky najdete ZDE. Moc doporučujeme se zapojit a zapojit i děti. Máte jedinečnou šanci strávit společnou hodinku napínavým pozorováním přírody a ještě přispět ornitologickému výzkumu.

 

Jako ilustrační obrázek jsme použili plakát Ptáci v zimě, který je k dostání u ČSOP.

Vánoční přání

22.12.2018

Krásné a pokojné Vánoce

přejeme všem našim příznivcům, návštěvníkům, přátelům, dobrovolníkům, adoptivním příbuzným našich zvířat, všem kteří nám fandí a povzbuzují nás v naší činnosti.

Moc si vážíme Vaší podpory, je pro nás velmi důležitá a moc nám pomáhá v naší cestě.

Přejeme Vám do nového roku 2019 mnoho šťastných dní, a budeme se těšit na shledanou v Lamacentru!