Akce v roce 2018

I v tomto roce pro vás chystáme zajímavé akce. Stejně jako v předchozích letech, akce se konají vždy v neděli v odpoledních hodinách (přesné časy konání budou včas zveřejněny) v areálu Lamacentra. Výše vstupného zůstává nezměněna, zaplatíte pouze běžné vstupné. A kromě zvířátek u nás zažijete a uvidíte spoustu nového.

 

Připravované akce:

 

27.–28. 10. – Podzimní úklid na Hádech – dlouhá letní sezóna je pomalu za námi a je na čase se kolem porozhlédnout a uklidit, abychom měli na zimu hezky čisto. Přes Hády letos zase prošly tisíce lidí a sem tam nějaký papírek může uletět každému. O darebácích odhazujících odpadky záměrně ani nemluvě. Takže vyhlašujeme podzimní sváteční víkendový úklid na Hádech! Až půjdete na procházku za zvířátky do Lamacentra, vybavte se a vezměte to třeba trošku delší cestou okolní přírodou. Kdo nám během víkendu donese pytel, pytlík nebo aspoň sáček s posbíranými odpadky (prosím nejen z vlastní svačiny ;-)), dostane od nás drobnou odměnu! V sobotu i v neděli budou na pokladně Lamacentra k zapůjčení pytle a rukavice, abyste se mohli vybavit na místě a vyrazit do okolí. Tak přijďte a zapojte se, každý kousek se počítá, tento víkend máte šanci udělat něco užitečného a ještě dostat odměnu. :-)

Akci podporuje MČ Líšeň.

 

Proběhlé akce:

 

21. 10. – Sázení Stromu svobody – v neděli slavnostně vysadíme v areálu Lamacentra lípu, která nejenže zde bude dávat příjemný stín, ale bude také připomínat naši historii, naše kořeny. Více o projektu na www.stromysvobody.cz.


 

  

23. 9.  –  Lamí křtiny a oslava lamích narozenin

 

 

16. 9.  –  Geologická vycházka etážovým lomem nad Lamacentrem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. 6.  –  Setkání se včelami – akce v rámci cyklu Setkání s přírodou

 

13. 5.  –  Přírodovědná stezka po Kavkách – vycházky s průvodcem a hravými úkoly pro děti

  

 

15. 4. – od 14 do 17 hodin – Tradiční HÁDECKÉ VLNOBRANÍ – stříhání oveček. Pár ilustračních fotek z předchozích ročníků si můžete prohlédnout zde: TRADIČNÍ HÁDECKÉ VLNOBRANÍ

 

 

 

 

 

 


 

Fotografie z proběhlých akcí najdete v albech na našem facebooku https://www.facebook.com/pg/Lamacentrum/photos/?tab=albums