Nádherná scenérie bývalého lomu

Vyzkoušejte geologickou bosou stezku

Přijďte na výlet do hádecké přírody

Aktuality

Kůzlátka skotačí ostošest

18.04.2018

Ještě nejsou na světě ani tři týdny, ale energie mají na rozdávání. Cokoliv objeví na svém hřišti, okamžitě důkladně prověří. A člověku to vlévá potřebnou radost do žil. Vřele doporučujeme přijít se na jejich dovádění taky podívat.

 

Ztráty a nálezy

17.04.2018

V neděli se v Lamacentru našla dětská růžová kabelka. Nějaké mladé dámě jistě chybí, tak se neváhejte přihlásit.

Vlnobraní aneb stříhání oveček

17.04.2018

Víkend byl jako malovaný, sluníčko svítilo... ideální čas na shození kožichu. Mistr střihač se pustil do díla a za chvilku měly všechny naše ovečky pěkný letní sestřih. Pan střihač vše výborně komentoval, takže věříme, že si návštěvníci odnesli zážitek i nové poznatky. Děti si zase odnášely krásné vlastnoručně vyrobené ovečky s pravou vlnou. Na proměnu oveček (a na skotačivá dvoutýdenní kůzlátka :-)) se vás přišla podívat pěkná spousta – moc děkujeme!

 

Vlnobraní

09.04.2018

I letos Vás srdečně zveme na tradiční hádecké vlnobraní. Koná se v neděli 15. 4. od 14 do 17 hodin. Naše ovečky se už moc těší, až s pomocí mistra střihače shodí svoje zimní kožichy. Přijďte se podívat! Uvidíte celý proces střiže, proměnu huňatého soudku ve štíhlou laňku, a s dětmi si můžete v naší výtvarné dílničce vyrobit malý vlněný suvenýr.

 

Jak to na takové akci vypadá? Pár ilustračních fotografií si můžete prohlédnout zde:

VLNOBRANÍ fotky

Vrba jíva

05.04.2018

Goat willow neboli anglicky kozí vrba, tak se říká tomuto časně kvetoucímu keři, který byl poprvé vyobrazen v Herbáři německého botanika Hieronyma Bocka (1546), jak je ožírán kozou. Nám se zrovna tento obrázek hodí, protože "kozí vrba" kvete na Hádech právě v době, kdy se nám narodila kůzlata. Je to významný zdroj jarní pastvy pro včely - produkuje velké množství pylu i nektaru. Více o našich včelách se dozvíte ZDE nebo ZDE.

 

...