Vyzkoušejte geologickou bosou stezku

Přijďte na výlet do hádecké přírody

Nádherná scenérie bývalého lomu


[+] DALŠÍ ODKAZY

Aktuality

Válka robotů (naštěstí jen těch hlasovacích)

12.06.2019

Nevěřili byste, co všechno stojí lidem za vynaloženou energii. Dokonce i naše hlasovací anketa se už po několikáté stala obětí fiktivního hlasování. Počítače a internet se zkrátka dají snadno oblafnout a téměř proti tomu neexistuje obrana. Tedy alespoň ne taková, která by mohla umožnit hlasování jen slušným lidem (tj. skutečně lidem). Trochu nás jímá hrůza, co všechno lze podobným způsobem ovlivnit. Omlouváme se všem hlasujícím. Výsledky ankety musíme v tuto chvíli anulovat.

 

Přesto jsme se rozhodli anketu uspořádat znovu - naživo, bez počítačů, přímo v Lamacentru v průběhu tohoto víkendu. Ten, kdo se o víkendu přijde podívat k nám, dostane "hlasovací žeton" a může podpořit jedno jméno. Jen doufáme, že se o tomto víkendu nebudou po Lamacentru pohybovat hejna robotů, ale skuteční návštěvníci :-). 

 

Setkání se včelami + křtiny lamátka

09.06.2019

Příští neděli – 16. 6. – bude v Lamacentru velký den.

1.) Pořádáme medem vonící akci – Setkání se včelami. Budou připraveny hravé aktivity pro děti i dospělé, prosklený úl se živými včelami, ochutnávky našich i cizokrajných medů, od zkušeného včelaře se dozvíte první poslední o chovu včel... Zkrátka nudit se určitě nebudete a garantujeme, že se dozvíte něco nového zajímavého.

2.) 16. 6. v 16 hodin proběhne slavnostní křest našeho nejmladšího lamátka. Jak se bude jmenovat můžete ovlivnit právě teď hlasováním v anketě zde na stránkách. Hlasovat se bude až do poslední minuty.

Tak určitě přijďte, budeme se těšit!

 

 

 

 

 

 

Otevírací doba na červen, červenec, srpen

06.06.2019

Vážení návštěvníci, připomínáme, že v červnu, červenci a srpnu máme pro veřejnost otevřeno nejen o víkendu, ale také ve středu odpoledne.

 

Lamátko!

22.05.2019

Na vědomost se dává, že našemu královskému páru se 15. 5. narodilo další robátko. A že je to od Laury a Čerta pátá černá holčička v řadě, to už opravdu nikoho nepřekvapí. Malá je čiperka a roste jako o závod. Lamí mimino je od začátku součástí stáda, takže už ho o víkendu můžete okukovat. Tak přijďte. A zatím můžete na našem facebookovém profilu navrhovat tipy na jméno.

 

Modřinečky před vyskočením z hnízda

19.05.2019

3. května jsme hlásili, že se ptáčata sýkor modřinek v naší on-line budce právě začínají klubat na svět. A za šestnáct dnů už jsou z miniaturních slepých holátek opeřená ptáčata, která během pár následujících dnů opustí rodnou budku. Prostě neuvěřitelné. Všech jedenáct ptáčat rodiče zvládli vychovat. Ovšem pozor, na tomto místě je třeba připomenout, že ptáčata i po vyskočení z hnízda rodiče dál krmí a dohlíží na ně. Ptáčata ještě nejsou samostatná, ale už poskakují mimo budku. Takováto ptáčata se nesbírají, maximálně se můžou v případě ohrožení přesunout na vhodnější místo v okruhu několika málo metrů.